alkoholizm Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakże nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur leczenia, jakie pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

alkoholizm Kraków

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być nadzorowane przez zespół zawodowców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez fachowców, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem kuracji osoba musi najpierw rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasami jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga także zainicjować debatę na temat przystępnych opcji leczenia oraz wsparcia.

Nie ma poprawnego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, problemy z relacjami i zakłócenia zawodowe.

Podobne artykuły