Profesjonalne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wobec tego też całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, jednakowoż w głównej mierze również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje wiele radości, lecz także o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki lekarskie. Lekarze dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale również o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.